Novinky

Více novinek

as

 Činnost spolku Karel Ašler je finančně podporována městem 

Aktuálně:

spolek Karel Ašler a ZUŠ R. Schumanna Aš se zapojili do Běhu pro Afriku: 

https://www.skolavafrice.cz/vysledky

 

Počtvrté dofouknuto aneb ašské divadelní duše mohou být spokojeny

Dofukování duší a dušiček patří již několik let k popisu práce spolku Karel Ašler, který je neodmyslitelně, srdečně divadelně spjat s ašskou základní uměleckou školou. Po dva dny duševně občerstvovaly všechny zuškové divadelní soubory pod vedením Jolany Zacharové, Anny Pokorné a Pavly Hoškové diváky, kteří se na festival Dušičky 19. a 20. října přišli podívat do místní LaRitmy. Odehrálo se zde toho v podání ašských souborů Tortelíný, Darebáci, Skřítci, Médium, Piškvorky, Rytíři a víly, Jakože a NaKdyby mnoho: hudebně-divadelně-taneční neklasické zpracování pohádky Budulínek (to zhlédlo v dopoledním programu téměř 300 dětí z mateřských a základních škol), Deník praštěný ségry a šílenýho bráchy, Rande naslepo, Tři věci - který chci udělat, než natáhnu bačkory, 5P, Švejci, Benefice aneb zachraňte svého Afričana, Od žabí tůňky.

Kromě místních a přespolně zuškových ale na Dušičkách vystoupila i poloprofesionální či zcela profesionální divadla, večery proběhly v duchu improshow a zápasu v improlize, uskutečnilo se také první čistokrevně ašské slam poetry a aby toho nebylo málo, kultura byla netradičně doplněna i sportem. Běhalo se v okolí bývalého evangelického kostela a běhalo se pro Afriku. Běžci buď sami, či podpořeni svými sponzory – rodiči, zaplatili za každé uběhnuté kolo do kasičky určitý obnos, celková suma ve výši 6 733 Kč byla odeslána na konto Člověka v tísni a bude využita pro stavbu školy a knihovny v Africe. (Běžci potmě, pouze za svitu svíček, uběhli 35 km. Za odvahu, sílu a štědrost jim patří poděkování.)

Spolek Karel Ašler dále velmi děkuje všem pedagogům ašské ZUŠ, kteří se Dušiček, jež byly ovanuty oslavami 100 let naší republiky, aktivně zúčastnili. Jsou to tito: Lucie Schwalbová, Lucie Rybáčková, Patrik Lavrinčík, Milan Jelínek, Andrea Kraftová, Jolana Zacharová, Pavla Hošková a Anna Pokorná, posílá své poděkování ale i k Davidu Žibrickému, který byl skvělým zvukařem a pomohl též velmi se světelnou technikou. O finanční zázemí se klasicky perfektně postarala Markéta Blažek Černá, o krásnou autorskou hudbu k představením Jiří Růžička a nejlepší vstupenkářkou byla Stáňa Stašková. Akce byla finančně podpořena Grantovým systémem Města Aše. Ať jsou Vaše duše spokojeny dalších 100 let (anebo alespoň do dalších Dušiček) :-)

VIDEODOKUMENTACE A FOTOGRAFIE SLEDUJTE NA FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH SOUBORŮ. NATOČENA BYLA VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ DOMÁCÍCH SOUBORŮ. NEMÁTE-LI PŘÍSTUP NA FACEBOOK, SLEDUJTE PROSÍM TENTO YOUTUBE KANÁL


Vítejte na stránkách občanského sdružení Karel Ašler!

Co děláme: 

Občanské sdružení Karel Ašler je bláznivou volnočasovou aktivitou několika osob, které z dostatku jiné činnosti mají potřebu organizovat divadelně-hudební festival a podporovat místní studentská a jinak mladá divadla.  

Karel Ašler zajišťuje také moderování společenských akcí (maturitní plesy, zábavy, městské akce). Seznam osob zásadních včetně kontaktů na ně naleznete v sekci Kontakty.

 

S kým spolupracujeme:

Karel Ašler úzce spolupracuje se ZUŠ R. Schumanna v Aši:

MgA. Anna Trki Pokorná vede soubory: Darebáci, Kachňátka čili Womans, DeMentosky a Škytafky 
MgA. Pavla Bugi Hošková vede soubory: Rytíři a víly, Piškvorky a Miniliďky

  

Informace k videím:

V sekci fotogalerie a videa naleznete pouze fotografie. Nejnovější videa z představení souborů budou pravidelně zveřejňovány zde. Jedná se o nově vytvořený čsfd profil Karla Ašlera, kde je možno snadno sledovat videa z představení našich souborů :-)