Novinky

Více novinek

DIVADELNÍ DUŠIČKY 2018 -PROGRAM

Pátek, 2.11.:

Dopoledne:

9.00: Budulínek/ZUŠ Aš (hudebně, divadelně – taneční neklasické zpracování příběhu o kloučkovi, který otevřel dveře někomu, komu neměl….), pro domluvené školky 

10.30: Budulínek/ZUŠ Aš (hudebně, divadelně – taneční neklasické zpracování příběhu o kloučkovi, který otevřel dveře někomu, komu neměl….), pro domluvené školy


Odpoledne:

16.30: Deník praštěný ségry a šílenýho bráchy/ Rytíři a víly, ZUŠ Aš (Dvojčata Oliver a Olívie si podle psycholožky musí psát deník. Každý to pojme po svém. Může klučičí a holčičí svět vůbec něco spojit? Patnáctiminutová verze scénického rozhýbaného čtení)

16.50: Rande naslepo/ Nakdyby, ZUŠ Aš (Etudky o tom, když zdání klame anebo když my klameme zdání…)

17.20: Nohy, Život pampelišky, Pod hladinou /ZUŠ T. Brzkové Plzeň (Taneční představení o nohách, cestě od semínka k semínku a o tom, jak by to mohlo vypadat pod vodou)

17.45: Tři věci, který chci udělat, než natáhnu bačkory/ Darebáci, ZUŠ Aš (Když se Dylan dozví, že jeho život nabere zcela jiné obrátky, naplánuje si věci, které chce ještě stihnout. Uvidíte momenty ze života dítěte – a to v holčičím i klučičím provedení – v rytmu syndromu ovládajícího jeho chování.) 

18.30: Šťastný kovboj/ Toymachine, Praha (Většího hrdinu Divoký západ nepoznal. Brázdí na své věrné kobylce  nekonečné prérie a koná dobro. Největší postrach všech banditů, lumpů a jiných kakrholtů. Ochránce žen, přírody a práva. Loutková pohádka na motivy a počest poctivých kovbojů, Indiánů a neobjevených zemí našeho světa.) 

19.30: 5 P: pero, paruka, péčko, průdušky, popcorn…/ Tortelíný, ZUŠ Aš (Co si počít s předmětem, který váží 500 kilo a přistál vám v obýváku? Co s tím, když si chcete koupit pračku a váš muž se cítí být Ludvíkem XV.?  A dá se v kině najít odvaha k loupeži?) 

20.30: Zápas improligy/ Improstor versus Křik Plzeň (Dva týmy improvizují na Vaše divácká témata. Vy rozhodnete, kdo zvítězí.)Sobota, 3.11.:

16.30: Benefice aneb Zachraňte svého Afričana/ Medium, ZUŠ Aš, I. Lausund ( Pětice herců se rozhodne uspořádat benefiční večer pro školu v Africe. Dá se odlehčenou formou popsat africké utrpení? A vyberou se nakonec nějaké peníze? Tato hra je zastupována agenturou Aura - Pont s.r.o.)

17.30: Běh (Duší) pro Afriku/ u základů evangelického kostela, sraz u M. Luthera (Ve spolupráci s Člověkem v tísni pořádáme benefiční běh divadelních dušiček, jehož výtěžek bude určen pro vybudování školy a knihovny v Etiopii.)

18.20: Od žabí tůňky/ Jakože, ZUŠ Aš (Představení inspirované příběhy žabáků Kvaka a Žbluňka z autorské dílny dramaťáčků Jakože. Jde o trošku žabí poezie se špetkou humoru a ždibcem strašidlení.)


18.45: Hodina tance/ Happy Handicap Plzeň (Vystoupení oblíbené sestavy plzeňských borců.)  


19.10: Deník Leošky Kutheilové/  PiŠkvorky, ZUŠ Aš (Deník dívky, která své dětství prožívá v padesátých létech 20. století. Věnováno všem, kdo se dokázali komunismu postavit.  Hra je zastupována agenturou Dilia)

20.10: IMPROSHOW/ herci ze Západočeského divadla Cheb (Čtveřice skvělých herců se na jevišti rozparádí na náměty diváctva.)

21.20: Ašské slam poetry (Hanzi Černý a spol. v roli slamerů)