Novinky

Více novinek

Karel Ašler

ČLÁNKY

Seminář pro ašské pedagogy vedl známý psycholog

Spolek Karel Ašler (pořádající kulturní akce, např. divadelní představení, festival Ašlerky, divadelní, výtvarné a další workshopy) se rozhodl kromě těchto aktivit i pro pořádání vzdělávacích seminářů pro dospělé.

Prvním z nich byl seminář pro pedagogy, jehož se na začátku května v LaRitmě zúčastnila téměř čtyřicítka učitelů z Ašska ze základních škol i ZUŠ R. Schumanna. Vzdělávací program byl akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a vedl jej PhDr. Jan Svoboda, ostravský psycholog, známý nejen díky své odborné práci, ale i díky častému vystupování v televizních pořadech. Učitelé na semináři ocenili znalosti lektora a způsob jejich předávání, přínosnost akce, její atmosféru i organizaci.Téma základní sociální potřeby současných dětí je zajímavé nejen pro učitele, ale i pro rodiče, a proto hodlá spolek Karel Ašler na podzim uspořádat další seminář PhDr. J. Svobody, jenž bude kromě místních pedagogů nabídnut i rodičovské veřejnosti.

Scrapbook v ašské ZUŠ

Základní umělecká škola R. Schumanna ve spolupráci se spolkem Karel Ašler uspořádala již po několikáté pro své žáky a také pro dospělou veřejnost výtvarný scrapbookový workshop vedený MgA. Kristýnou Brůnovou. Akce se koncem května odehrála v zuškových prostorách pro výtvarníky.

Dopoledne patřilo malým výtvarníkům, kteří si po několika hodinách, v nichž se seznámili se scrapbookovými technikami, skrumáží i ručním vázáním papíru, odnesli vlastnoručně vyrobené fotoalbum. Odpoledne si stejné techniky vyzkoušeli i dospělí, kteří kromě fotoalb vytvořili také několik originálních obrazů. V pořádání těchto novinky přinášejích workshopů hodlá ašská ZUŠ i spolek Karel Ašler pokračovat. 

 Ašští divadelníci ze ZUŠ na Laureátském večeru v Plzni

Divadelní soubory DeMentosky a Darebáci, existující pod křídly ašské ZUŠ R.Schumanna, se 27.května 2016 vypravily do Plzně na „Jižák“, tj. na bývalé nádraží na Jižním předměstí, které se stalo kulturním centrem nejrůznějších divadelních aktivit. Obě divadla zde v rámci Laureátských večerů hrála svá představení, s nimiž postoupila do národního kola, DeMentosky v kategorii studentského divadla a Darebáci v kategorii divadla dětského.

Představení O líné babičce i Lidožroutek se setkala s velice příznivým diváckým ohlasem. Lidožroutka v podání DeMentosek uvidíte v rámci divadelního festivalu Ašlerky, který se odehraje od 16. do 18.června v LaRitmě, Darebáci zde letos vystoupí s představením Ošklivý a zacuchaná.